top of page

Literatūrinis susitikimas

Liepos 10 d., trečiadienis, 17:30 val.

Rokiškio J. Keliuočio biblioteka

Literatūrinis susitikimas su knygos „Mūsų Irena“ autore rašytoja Reda Pabarčiene

musu Irena knyga.jpg

XVII „Rokiškio klasikinės muzikos festivalio“ pirmoji diena – literatūros ir muzikos sintezė, lemtingas dviejų moterų susitikimas: Matildos Olkinaitės (1922–1941), iš Panemunėlio kilusios Lietuvos žydų poetės ir Irenos Veisaitės (1928-2020), teatrologės, literatūrologės, žmogaus teisių aktyvistės. M. Olkinaitės kūrybai balsą suteikė šviesaus atminimo profesorė Irena Veisaitė – jai Matildos eilėraščių sąsiuvinį perdavė saugoti disidentas, vargonininkas Alfredas Andrijauskas, vėliau profesorei pavyko atrasti ir 1940–1941 m. rašytą poetės dienoraštį. 2018 m. liepą prof. I. Veisaitė šiuos rankraščius perdavė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui, patikėdama parengti ir išleisti knygą.

Apie Matildą Olkinaitę muzikos ir poezijos garsais pasakos liepos 10 d. kamerinės muzikos vakaro „Langai į saulę atverti“ atlikėjai smuikininkas Kostas Tumosa, klarnetininkas Vytautas Giedraitis, pianistė Simona Zajančauskaitė ir aktorė Aušra Pukelytė. Apie Ireną Veisaitę prisiminimais dalinsis rašytoja Reda Pabarčienė, knygos „Mūsų Irena: atsiminimai apie Ireną Veisaitę“ autorė. 2023 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleista knyga apie vieną reikšmingą pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kultūros asmenybių, jau sulaukė ir, tikėtina, dar sulauks visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio.

Atsiminimų rinkinyje apie Ireną Veisaitę (1928-2020), pedagogę, teatro kritikę, Atviros Lietuvos fondo spiritus movens, Holokausto liudininkę, žmonių ir kultūrų tarpininkę, kalba artimiau ją pažinoję teatro, dailės, muzikos, žodžio meno ir mokslo atstovai, istorikai, kultūros ir atminties institucijų darbuotojai, mokytojai, gydytojai, dvasininkai, politikai, diplomatai, vadybininkai, žurnalistai iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, kitų šalių. Jų liudijimai apima laikotarpį nuo besibaigiančio Antrojo pasaulinio karo iki paskutiniųjų prof. I. Veisaitės gyvenimo dienų, atskleidžia jos asmenybės fenomenalumą, vertybinę poziciją, įtaką, kultūros procesams ir konkretiems žmonėms. Knyga skirta plačiajam skaitytojui, kartu gali pasitarnauti kaip šaltinis tarpdalykiniams atminties, tapatumų, traumos pasakojimų, kultūrų sąveikų, biografinių žanrų tyrimams. 

 

Įėjimas nemokamas.

 

Šie renginys yra XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis programos dalis

Daugiau informacijos: www.rokiskiofestivalis.com ir Facebook

 RENGINIO METU BUS FOTOGRAFUOJAMA IR FILMUOJAMA

Festivalį finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Rokiškio savivaldybė

Pagrindinis rėmėjas: AB „Rokiškio sūris“

Rėmėjai: Rokiškio krašto muziejus

Partneriai: Rokiškio kultūros centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Rokiškio J. Keliuočio biblioteka, Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Kamajai, kavinė „Pupelė“, svečių namai „Leokordis“

Informaciniai rėmėjai: „Gimtasis Rokiškis“, „Sirena“, Rokiškio turizmo informacijos centras
 

© 2024 RKMF

bottom of page